KARANIMBA Mikro 100ml

SKU
199 00
Účinné listové hnojivo proti škůdcům Viac o produkte >
Ukončený prodej
nakúpite na splátky
Rýchly nákup
+420 703 380 978
Spýtajte se nás!
Máte otázku?
Zeptejte se nás!

Downloads

Default Category

Charakteristika

Jedná se o přípravek na bázi listového hnojiva obsahující nimbový a Karanja olej, výtečně účinný proti Čičava a žravým škůdcům (mšice, molice, svilušky, třásněnky, puklice, pilatky, minující motýli, mandelinka bramborová, podkopáčiky a zobonosek) rovněž obsahuje dusík, síru a komplex mikroelementů určených pro výživu a podporu růstu. Přípravek Karanimba Mikro je obdobou přípravku NeemAzal T / S navíc doplněn o komplex mikroelementů. Určený pro plodovou, listovou a zelnou zeleninu, brambory, jabloně a drobné ovoce.

Účinek identický jako přípravek NEEMAZAL T / S, vylepšit složení, zvýšený účinek, výrazně výhodnější cena, vyrobené na Slovensku - vyrábí a balí Floraservis.

Rostlinný extrakt a komplex mikroelementů ve formě kapalného koncentrátu určený pro výživu a podporu rostlin s biologickou aktivitou proti savým a žravým škůdcům.

Základem rostlinného extraktu obsahujícího komplex mikroživin KARANIMBA Mikro je emulze dvou rostlinných olejů (nimbový a Karanja olej) v koncentrátu chelatizovaných stopových rostlinných živin. Z mikroživin jsou obsaženy železo, mangan, zinek, měď a kobalt vázané ve formě chelátů EDTA, bór ve formě ethanolamonia komplexu a molybden jako molebdenan. Obsahuje také močovinový dusík a rostlinami asimilovateľnú síru.

 

Obsah rostlinných živin

Obsah dusíku a síry:
min. 2,5% dusíku (jako N) obvykle 2,9 hmot.%
min. 0,6 hmot.% Síry (jako S) obvykle 1,0 hmot.%

Obsah rostlinných mikroživin

min. 0,4 hmot.% Bóru (jako B) obvykle 0,57 hmot.%
min. 0,7 hmot.% Železa (jako Fe) obvykle 0,86 hmot.%
min. 0,2 hmot.% Manganu (jako Mn) obvykle 0,29 hmot.%
min. 0,2 hmot.% Zinku (jako Zn) obvykle 0,29 hmot.%
min. 0,2 hmot.% Mědi (jako Cu) obvykle 0,29 hmot.%
min. 0,03 hmot.% Kobaltu (jako Co) obvykle 0,06 hmot.%
min. 0,02 hmot.% Molybdenu (jako Mo) obvykle 0,04 hmot.%

Karanimba Mikro obvykle obsahuje 2,4 hmot.% Částky stopových rostlinných živin, což odpovídá více než 25g těchto biogenních prvků v litru.

Obsah nežádoucích těžkých kovů je nižší než stanovují limity platné v České republice.

Vedle dusíku (30 g N v litru), síře (10 g S v litru) a osmi mikroživin (25 g ME v litru), přičemž 5 z nich je vázaných ve formě komplexů EDTA obsahuje 36 hmot. % Nimbového oleje a 19 hmot. % Karanja oleje.
U přípravku Karanimba Micro se využívá synergické zvýšení účinnosti neeých tetranotriterpenoidov (azadirachtin ...) pomocí furanoflavonoidov (karanjin, pangomol ...), jejichž zdrojem je Karanja - pongamový olej. Odborná literatura uvádí zvýšení insekticidní účinnosti předmětné směsi o 40 až 80%!

Výhody použití:

- biologická aktivita (účinný) proti Čičava a žravým škůdcům a zvyšuje odolnost vůči nim
- omezuje výskyt houbových chorob
- u přírodních látek obsažených v přípravku byla prokázána také antivirová, antimikrobiální a antibakteriální účinnost
- zdroj všech stopových prvků v rychle působící formě
- plnohodnotný růst a vitalita rostlin
- zvyšuje odolnost rostlin vůči stresovým podmínkám (teplo, sucho, mráz apod.)
- nahrazuje použití minerálních olejů a syntetických adjuvantů
- má příznivý vliv na úrodu a její kvalitu
- vhodné pro ekologické způsoby pěstování

Použití a dávkování

Kapalný rostlinný extrakt a mikroelementový koncentrát KARANIMBA Mikro je určen pro mimokořenovou - listovou aplikaci, přičemž pro preventivní aplikaci významně zvyšuje vitalitu ošetřených rostlin a výrazně účinně omezuje napadení rostlin škůdci.

Rostlinné oleje obsažené v přípravku jsou zdrojem skupiny přírodních látek s biologickou aktivitou (účinkem) proti škodlivému hmyzu (např. Mšice, molice, svilušky, třásněnky, puklice, pilatky, minující motýli, mandelinka bramborová, podkopáčiky a zobonosek). Škodlivý hmyz se infikuje sáním a žírem nakolik se složky přípravku po aplikaci dostanou do rostliny. Hmyz přestane přijímat potravu a tím i poškozovat rostlinu, po několika dnech uhyne.

Pro listovou aplikaci nejlépe vyhovuje mírně zataženo a bezveterné počasí, aby postřik na povrchu rostlin dlouho zasychat. Rostliny přijímají živiny nejaktivnější přes povrch listů při teplotě 20 až 21 ° C. Při teplotách nižších než + 15 ° C je již příjem živin nadzemní částí rostlin nižší. Ideální je postřik aplikovat před večerem, případně časně ráno. Pokud do 8 hodin od aplikace začne pršet je vhodné aplikaci přípravku zopakovat. Při aplikaci je důležité, aby se dosáhlo důkladné a oboustranné smáčení listů ošetřovaných rostlin. Přípravek by se měl aplikovat na dobře zapojený porost, přičemž příjem stopových rostlinných živin je zvlášť dobrý prostřednictvím mladých listů. Není vhodné aplikovat do květů.

Obecně lze doporučit dávku 20 až 50ml do 10l na 100m2 (1 ár).
Postřik je vhodné pravidelně opakovat v 7-10 denních intervalech, přičemž během vegetačního období by měly být provedeny maximálně 3 aplikace.
Neaplikovat během vysokých teplot a za teplého slunečného počasí.
Po velmi vydatném a silném dešti je třeba postřik zopakovat.
Poslední aplikace nejpozději 14 dní před sklizní.

Jabloně: maximálně 3-4 aplikace během vegetace

POZOR: Neaplikovať na hrušky!!

Mísitelnost

Přípravek KARANIMBA Mikro je neomezeně mísitelný s vodou. Mísitelnost přípravku s dalšími přípravky určenými na výživu a ochranu rostlin je nutno předem odzkoušet. Nemíchat s měďnatými přípravky a rostlinnými oleji.
Postřiky není vhodné připravovat do zásoby!

Základem kapalného listového hnojiva obsahujícího komplex mikroživin KARANIMBA Mikro je emulze dvou rostlinných olejů v koncentrátu chelatizovaných stopových rostlinných živin. Z mikroživin jsou v hnojivu obsaženy železo, mangan, zinek, měď a kobalt vázané ve formě chelátů EDTA, bór ve formě ethanolamonia komlexu a molybden jako molybdenan. Kapalné hnojivo obsahuje také močovinový dusík (cca 30 g dusíku v litru) a rostlinami asimilovateľnú síru (cca 10 g síry v litru). Celkový obsah mikroživin v hnojivu KARANIMBA Mikro je přibližně 2,4 g v litru, přičemž jejich vzájemné zastoupení bylo zvoleno tak, aby splňovalo požadavky většiny pěstovaných rostlin. Jako rostlinné oleje hnojivo obsahuje nimbový a Karanja olej.

V posledních několika desetiletích bylo vynaloženo mnoho badatelského úsilí na vývoj nových insekticidů rostlinného původu, které by mohly být efektivní náhradou za dnes vyráběné a používané syntetické pesticidy. V rostlinách se nachází velké množství látek, které mají insekticidní a jiné pesticidní účinky.

Používání různých rostlinných extraktů v ochraně rostlin má hluboké historické základy hlavně v Indii, kde je i používání botanických pesticidů v současnosti velmi rozšířené.
Když v roce 1960 David Morgan z britské Keele University izoloval azadirachtin ze semen stromu Azadirichta indica Juss.a na saranče skákavý potvrdil jeho insekticidní účinnost, pravděpodobně ještě netušil, že izoloval jednu z nejúčinnějších látek, kterou rostliny vytvářejí na svou obranu. Od té doby se stal azadirichtín účinnou složkou mnoha botanických insekticidů, které se používají hlavně v ekologických systémech pěstování rostlin.
Ve své domovině se Azadirachta indica Juss.často používá jako léčivá rostlina, přičemž záznamy o jeho léčivých účincích jsou uvedeny již v sanskrtských spisech, jejichž stáří se odhaduje na více než 4000 let.

Výzkum zaměřený na určení složení a charakteristiku biologicky aktivních látek, se zaměřením zejména na jejich využití v medicíně byl zahájen v 20-tých letech minulého století. Postupně bylo v kůře, plodech a listech objeveno několik desítek biologicky aktivních látek, u kterých byly zjištěny antivirové, antimikrobiálnr, antifungální, antibakteriální, anti pyretické, analgetické a imunitu povzbuzující účinky. Některé z látek vykazovaly také aktivitu vůči hmyzu. Jsou to především: azadirachtin, salannin, meliantriol, Nimbin a nimbilín a některé další limonoidy. Z uvedených sloučenin je v současnosti najpreskúmanejší tetranortriterpenoid azadirichtín, který je pokládán za nejúčinnější přírodní regulátor růstu hmyzu. Jeho molekulární struktura je velmi podobná struktuře molekuly hmyzího hormonu ekdison, přičemž azadirichtín pravděpodobně blokuje vylučování hormonálních látek, což vede k poruchám v období vývoje škůdců, které končí obvykle jejich smrtí.

Dalšími rostlinami s významným insekticidním potenciálem, které se uplatňují při výrobě komerčních rostlinných insekticidních prostředků jsou stromy Pongamia glabra Vent. Pocházejí stejně z indického subkontinentu (Indie, Srí Lanka, Bangladéš, Malajsie), přičemž jejich květy, listy semena i plody se používají v lidovém léčitelství. Na ochranu rostlin se používají jednak alkoholické extrakty listů a plodů a také olej získávaný ze semen.
Zjistilo se, že olej obsahuje několik biologicky aktivní látky, které mají insekticidní, antibakteriální a také fungicidní účinky. Hlavní insekticidní účinná látka karanjin byla izolována v roce 1976. Karanjin patří do skupiny flavonoidů, přičemž spolu s dalšími furánoflavonoidmy nacházejícími se v oleji, tvoří základ jeho insekticidní i fungicidní účinnosti.

S cílem dosáhnout vyšší účinnosti je účelné pongamový, tzv. Karanja olej přidávat do azadirichtínového, tzv. neem oleje, jelikož biologicky aktivní látky obsažené v olejích se vhodně doplňují a působí navzájem synergicky.

Před použitím přípravku si důkladně přečtěte etiketu obalu a návod k použití.

Typ:Biologické proti škůdcům
Škůdce:Minerky, Molice, Nosániky, Pásavka, Piliarky, Puklice, Roztoči, Třásně, Štítničky, Mšice
Aplikace:Drobné ovoce, Jabloně, Zelenina, Brambory
Balení:100 ml

Diskusia k produktu