Úvod / Články / Zahradní jezírka / Co na řasy?
Tisk

Co na řasy?

V určitém období má každé jezírko problém s výskytem vláknitých řas, které se nepříjemně táhnou po kamenech v jezírku a tvoří nepěkné chomáče na fólii nebo na dně jezírka. V jezírkách bez UV lampy zase bývají problémem jednobuněčné řasy, které svým množením zazelenají celé jezírko a Vy tak nevidíte ani Vaše ryby. Přinášíme Vám spolehlivé produkty značky Healthy Pond, které tyto problémy bez problémů vyřeší.

Ničitel vláknitých řas BKF!

 • Ověřený prostředek na vláknité řasy
 • Spolehlivě odstraňuje vláknité řasy ze dna jezírka
 • V novém praktickém obalu


Ničitel vláknitých řas je inovovaný kombinovaný produkt na jednoduchý a soustavný boj proti vláknitým řasám založený na biologické bázi. Určitě ve svých jezírkách právě pozorujete zvýšené množství vláknitých řas. Ty mají po zimě v neudržovaných jezírkách dostatek živin, protože vodní rostliny ještě nezačaly dostatečně růst, aby spotřebovaly nadbytečné živiny. Řasy rostou prakticky všude a je velmi obtížné je zlikvidovat. V tomto období je velmi důležité použití jezírkového vysavače na odsátí vytvořeného kalu, který se nahromadil přes zimu. Vysavač je možné použít i na řasy, což však může být obtížné, protože řasy jsou na kamenech přilepené. PRÁVĚ v tomto procesu oceníte přípravek BKF proti řasám. Pomocí více než 1 miliardy mikroorganismů dojde k postupnému odstranění odumřelých řas z rybníčku. Přípravek BKF aplikujeme 3 - 4 dny před vysáváním jezírka. Přípravek zajistí odumření vláknitých řas, i těch, které jsou nalepené na kamenech, fólii, vodopádu či potůčku.

Část z těchto řas, které odumřou, vystoupí na hladinu, kde je pohltí skimmer. Zbývající řasy je třeba vysát, což je však díky jejich odlepení od kameniva snadný proces. Jezírko tak zůstane bez jediné řasy a navíc BKF působí i jako prevence, takže řasy se neobjeví dříve než za 2 až 3 týdny. To zajistí dostatečné množství času vodním rostlinám, aby začaly růst a spotřebovaly nadbytečné živiny.


V naší nabídce najdete:

 • BKF-1kg
 • BKF- 2,5kg
 • BKF - 5 kg

 

 

 

 

Jelikož je BKF je velmi užitečným přípravkem při vysávání jezírka, nabízíme ho i ve speciálních setech s vysavači. Tento výrobek máme i my v naší firmě léty odzkoušený a používáme ho při každé údržbě jezírek u našich zákazníků.

Crystal Pond - ničitel jednobuněčných řas

na zelenu vodu v jazierku

 

 • Křišťálově čistá voda
 • Změní vodu na křišťálově čistou
 • Upravuje celkovou kvalitu vody
 • Neškodí rostlinám ani rybám

 

 

Crystal Pond je přípravek určený k čištění kalné vody v zahradním jezírku, která vzniká především v období množení řas. Odstraněním zakalení vody se upraví nejen její vzhled, ale i celkové životní prostředí vodních rostlin, ryb a jiných organismů. Přípravek je také účinný proti nejjemnějším nefiltrovatelným nečistotám, jako jsou fosfáty a sloučeniny těžkých kovů. Vzniklá kaše z vloček lze snadno odstranit pomocí podběráku nebo po dopadu na dno odsát jezírkovým vysavačem. Po aplikaci přípravku voda zůstane čirá.

Galerie k článku

Vybrané články

Jak bojovat proti zamrznutí jezírka??

Jak bojovat proti zamrznutí jezírka??

Jezírko a procesy v něm zůstávají aktivní i v zimě, když je jezírko pokryté ledem. Zahnívající zbytky rostlin…

Příprava jezírka na zimu

Příprava jezírka na zimu

Co udělat s jezírkem před zimou? Kdy schovat technologii? Musí se ryby krmit i v zimě? Jak přezimovat lekníny?

Komentáře k článku

Dosud nebyl přidán žádný komentář.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

Vybíráme z našeho e-shopu

Oase BioSmart Set 24000 PLUS

OAse

Oase BioSmart Set 24000 PLUS

 • Poštovné zdarma

22 371 Kč

Oase Plovoucí Ostrov Kruh 81cm

OAse

Oase Plovoucí Ostrov Kruh 81cm

 • Poštovné zdarma

2 115 Kč

 Cena na otázku

Oase BioSmart Set 18000 PLUS

OAse

Oase BioSmart Set 18000 PLUS

 • Poštovné zdarma

17 940 Kč

Oase MAXI II 4,0 KW / 400V

OAse

Oase MAXI II 4,0 KW / 400V

 • Poštovné zdarma

242 440 Kč

Oase zapůjčení PondoVac 4

OAse

Oase zapůjčení PondoVac 4

393 Kč